120 Yıllık Kulüpten Küme Düşmemek İçin Herkesi Şaşırtan Sürpriz Karar!

Belçika 2. Lig takımlarından KV Oostende, ödenemez boyutlara ulaşan borçları nedeniyle gelecek yıl için lisans alamayacağını duyurdu. 1904 yılında kurulan kulüp, alt lige düşmektense iflas başvurusunda bulunacak.

“İFLASTAN BAŞKA ÇARE YOK”

Kulüp yöneticisi Werner Van Oosterwyck yaptığı açıklamada, “Lisans alamazsak ikinci amatör lige düşeriz ve buradaki büyük borç yükünü ödememiz mümkün değil. Bu nedenle, geçici yönetici sıfatımla 3 Haziran’da KV Oostende’nin iflas başvurusunda bulunmaktan başka seçeneğim kalmayacak” dedi.

“OOSTENDE YENİ BİR BAŞLANGIÇ YAPABİLİR”

Açıklamalarına devam eden Oosterwyck, “Bu durumun tüm taraftarlarımız için büyük bir darbe olduğunu biliyorum. Taraftarlar, oyuncular, antrenörler, sponsorlar, çalışanlar, gönüllüler… Aynı zamanda, zor şartlar altında kulübü ayakta tutan harika çalışanlardan oluşan ekibi de düşünüyorum. Hepsi işlerini kaybediyorlar. Bu, yönetici olarak kariyerimde karanlık bir gün. En azından KVO’nun bir şekilde yeni bir başlangıç yapabileceğini umuyorum. Oostende gibi bir şehrin futbol kulübü olmadan üst seviyede olması mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir