Huawei Otomobil Geliyor! Heyecan Yaratan Tasarımı ve Türk Lirası Cinsinden Fiyatı Şaşırttı

Çinli teknoloji devi Huawei ve elektrikli otomobil alanında uzmanlaşmış Baic Bluepark, otomotiv dünyasına yeni bir soluk getiriyor. Kasım 2023’te piyasaya sürülen Seres’in Aito M9 elektrikli crossover’ı ve Eylül ayında Avatar Technologies’in ürettiği Avtar 12 ile birlikte, şimdi de Stelato S9 sedan ile operasyonlarını güçlendiriyorlar.

YÜKSEK PERFORMANSLI ELEKTRİKLİ SEDAN: STELATO S9

Huawei ve Baic Bluepark iş birliğinin bir ürünü olan Stelato S9, 5,16 metre uzunluğunda, 1,987 mm genişliğinde ve 1,486 mm yüksekliğinde bir sedan. Bu araç, orta-yüksek menzil ve fiyat segmentinde yer alıyor. Temmuz ve Ağustos aylarında Çin pazarına sunulacak olan iki versiyonu için 300 bin ve 500 bin yuan (38.600 euro ( 1 Milyon 300 Bin TL) ve 64.300 euro) arasında bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Stelato S9, tek arka motorlu bir tasarıma sahip olacak ve toplamda 227 kW güce sahip olacak (227 ve 158 kW’lık iki elektrik ünitesi ile). Ayrıca, aracın dört tekerlekten çekişli versiyonunda Catl tarafından geliştirilen üçlü lityum iyon pil teknolojisi kullanılacak.

GENİŞ İÇ MEKAN VE ÜSTÜN TEKNOLOJİ

İç mekanda 3.050 mm’lik bir dingil mesafesi sunulacak olan Stelato S9, geniş ve lüks bir iç tasarıma sahip olacak. Yan aynalar yerine en son teknolojiye sahip bilgi-eğlence sistemleri ve kameralar kullanılacak. Ayrıca, gelişmiş sürüş yardımı için tavanında bir LiDAR sensörü bulunduracak.

Model, siyah, beyaz, kırmızı ve altın renk seçenekleriyle sunulacak ve Çin pazarındaki lüks sedan talebine hitap ederek Mercedes S-Serisi ve BMW 7 Serisi gibi araçlarla rekabet etmeyi hedefliyor.

Bu ortak girişim, Huawei’nin teknoloji alanındaki gücünü ve Baic Bluepark’ın otomotiv uzmanlığını birleştirerek Çin otomotiv sektöründe önemli bir oyuncu olmayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir