iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelecek yeni özellikler

iOS 18, Mesajlar uygulamasına iki dikkat çekici özellik ekliyor; Mesajları daha sonra göndermek için ayarlama ve uydu üzerinden mesajlaşma. Ancak, yenilikler bunlarla sınırlı değil. İşte iOS 18 güncellemesini yükleyen iPhone kullanıcılarının kullanabileceği yeni özellikler:

Mesajı daha sonra gönderme (planlama)

iOS 18, Mesajlar uygulamasına planlama özelliğini getiriyor. İster bireysel ister grup konuşmalarında mesajınızı dilediğiniz bir tarih ve saatte göndermek üzere planlayabileceksiniz. Apple, mesajı 14 gün sonrasına kadar gönderilecek şekilde planlamanıza izin verecek. Mesajı daha sonra göndermek üzere planladıktan sonra düzenleme, silme, saatini ve tarihini değiştirme seçenekleriyle birlikte normal mesajdan farklı şekilde gösteriliyor. Mesaj planlama için mesaj alanının solundaki + işaretine dokunacak, seçenekler arasından “Son Gönder”e dokunacaksınız.

Uydu üzerinden mesaj gönderme

iOS 18, acil durum olmasa bile uydu bağlantısı üzerinden hem iMessage hem de SMS gönderip almanıza olanak tanıyor. Bu özellik, mesajlar, emojiler ve Tapback’lerle çalışacak. Apple, uydu üzerinden gönderilen tüm mesajlar uçtan uca şifrelemeyle korunduğunu söylüyor. Yalnızca uydu üzerinden mesajlaşma özelliği ilk olarak Amerika’da kullanıma sunulacak ve iPhone 14 ve üzeri modellerde kullanılabilecek.

RCS desteği

iOS 18 Mesajlar uygulaması RCS’yi destekleyecek. Bu özellik iOS 18 beta 1 sürümünde yok. Apple, bu yılın sonlarına doğru muhtemelen iOS 18 final sürümü yayınlandığında kullanıma sunacak. Peki, RCS desteği ne anlama geliyor? RCS, iPhone’larla Android cihazlar arasındaki varsayılan mesajlaşma deneyiminde iyileştirmeler (daha yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videolar, sesli mesajlar, “yazıyor” işareti, WiFi mesajlaşma gibi) sağlayacak. SMS desteği sürecek.

Metin biçimlendirme ve yeni efektler

iOS 18 güncellemesiyle mesajınızı kalın, italik, altı/üstü çizili gibi farklı şekillerde biçimlendirebileceksiniz. Biçimlendirme seçeneklerine ek olarak kelimeleri ya da ifadeleri daha çarpıcı hale getiren yeni metin efektleri (büyük, küçük, dalgalanma, titreme, patlama gibi) göreceksiniz. Kelime önerilerinin yanındaki A harfine dokunarak mesajı kolayca biçimlendirebilecek ya da efekt ekleyebileceksiniz.

Tapback’ler yeniden tasarlandı

iOS 18 sürümüyle bir mesaja tepkiyle yanıt vermek için kullanılan tapback’ler de yenilendi. Kalp, başparmak işaretleri, HA HA, ünlem işaretleri ve soru işaretleri dahil olmak üzere klasik Tapback simgeleri artık renkli olacak. Ayrıca herhangi bir emojiyi veya çıkarmayı Tapback olarak kullanabileceksiniz.

Mesajlar özelliği değil ama iOS 18 ile artık mesajları Face ID, Touch ID veya iPhone’unuzun şifresiyle kilitleyebileceksiniz. iOS 18 ayrıca Mesajlar uygulaması dahil herhangi bir uygulamanın metin alanında matematik işlemi yapmanıza izin veriyor. iOS 18 beta yükleyerek yeni özellikleri deneyimleyebilirsiniz.

Daha Fazla Video

donanimhabercom Instagram Takip Et

Xiaomi’den fütüristik su tabancası

Exadious 2 ay önce

Efsane Türkiye’ye gelse alırım..

E

E_Y_B_H_P_T 2 ay önce

2

O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz. Aynısını küçükken ışıklı ayakkabımda yaşamıştım oradan biliyorum. Ayakkabıma yan bakmaktan düz yürüyemiyordum. Hava atmaktan ziyade o havayı yaşamayı tercih ederim. 7 de olsam 70 de olsam kararım değişmeyecek.

emrahmt 4 ay önce

Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim] [resim]

garez41 4 ay önce

Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.

Rindaman 5 ay önce

Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..

D

DH Misafiri 6 ay önce

hocam 4x daha iyi direk hs attirir

Mstt.2010 7 ay önce

Über

SUPERSONICQ 7 ay önce

Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x’e de çekebilirsin falan 😀

SupremeMasterr 8 ay önce

Muskun alev tabancası vs bu

ccguven 9 ay önce

2

İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.

rszx247 9 ay önce

Yakında su atan F18 falanda yaparlar 🙂

X

xsw 9 ay önce

1

Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu…

alex59 10 ay önce

2

Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.

Rhodope Thrax 10 ay önce

fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.

RaptorFX 10 ay önce

Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir